TS
Klik på billedet for større udgave

ET TS - SEKS LOKALOMRÅDER - ATTEN LOKALFOLK

Lokalfolkene binder landet sammen og styrker netværket lokalt og mellem lokalområderne og TS bestyrelsen.

De seks TS områder udpeger hvert år i oktober de lokalfolk, der repræsenterer hvert område. Lokalfolkene udpeges af de fremmødte medlemmer ved de respektive TS medlemsmøder i oktober. Alle aktive medlemmer kan udpeges og medvirke ved udpegningen af lokalfolk.

På kortet til højre ses opdelingen, og hvor mange repræsentanter hvert område udpeger til 'kolofonen'. Antal af repræsentanter er fordelt ud fra det antal skibe, der er registreret på TS fartøjsliste pr. 1. januar i året for udpegning.

Du vælger selv, hvilket område du vil tilknyttes, og kan også vælge at deltage i flere af medlemsmøderne.

 

Pr. oktober 2015 er følgende lokalfolk udpeget (opdateres løbende i oktober måned)

 

 

TS NORDJYLLAND

Bo Rosbjerg

Stendalsvej 28

9520 Skørpinge

Tlf. 23 74 76 70

br(at)math.aau.dk

 

 

Asger Brodersen

Ågade 9

7500 Holstebro

Tlf.: 61 60 14 79

asger.brodersen(at)skolekom.dk

 

Malene Knudsen

Bette Jensens Vej 3

7884 Fur

Tel.: 40 27 18 26

makn(at)live.dk

 

 

 

TS VESTJYLLAND

 

Olav Martinsen

Velling Kirkeby 29

6950 Ringkøbing

Tlf.: 23 90 94 19

olavmartinsen(at)gmail.com

 

Kim Madsen

Bådsmandsvænget 32, Hjerting

6710 Esbjerg

Tlf.: 40 24 60 08

kim.madsen(at)hjerting-kane.dk

 

 

 

TS MIDTJYLLAND

 

Østjylland

Peer Bonnemann

Sæterstien 17

8200 Aarhus N

Tlf. 4068 1197

E-mail: bonnemann_@If you can read this, please upgrade to a modern browser.hotmail.com

 

Djursland

Hans Olesen

Græsvangen 14

8400 Ebeltoft

Mobil: 29 42 62 17

E-mail: olesen.hans21(at)gmail.com

 

 

 

 

TS SØNDERJYLLANDS ØSTKYST OG FYN

Bjarne Kiholm

Bjerrumvej 32, Kammerslusen

6760 Ribe

Tlf.: 26 26 33 44

bkiholm(at)c.dk

 

Poul Erik Simonsen

Katterød Mark 7

5600 Faaborg

Mobil: 2147 4582

pouleriksimonsen_@If you can read this, please upgrade to a modern browser.hotmail.com

 

 

 

Jens Glindvad

Provstskovvej 9

5500 Middelfart

Tlf. 6440 1877

jgsnug_@If you can read this, please upgrade to a modern browser.profibermail.dk

Jutta Carstensen

Padborgvej 82, Smedeby

6440 Kruså

Tlf.: 24 48 96 89

havfruens(at)hotmail.dk

 

 

 

 

TS SJÆLLAND NORD

Ingelise Brandt

Krondrevet 36

3140 Aalsgaarde

Mobil tlf: 2330 8509

ingelise_@If you can read this, please upgrade to a modern browser.brandt.mail.dk

 

 

 

Eric Erichsen

Knapmagerstien 30

2300 København S

Tlf. 40 85 60 17

E-mail: ericerichsen1@gmail.com

 

 

Peder Pedersen

Boserupvej 202, Kattinge

4000 Roskilde

tlf. 5885 5446

mobil: 22 99 59 81

galeasenvega(at)gmail.com

 

Gunnar Astrup

Eskilstrupvej 22

4560 Vig

40 41 83 85

gunnar(at)my-small-world.com

 

 

 

TS SJÆLLAND SYD OG BORNHOLM

Benny Jacobsen

Løjtoftevej 3

4900 Nakskov

Tlf. 2823 4018

galleybenny_@If you can read this, please upgrade to a modern browser.gmail.com

 

 

Lauge Damstrup (Næstved)

C/O Veronica Damstrup

Præstevænget 5

5771 Svendborg

Tlf.: 2728 7632

lauge.damstrup(at)gmail.com

 

 

Poul Forum Sørensen

Grønnegade 3

3700 Rønne

Tlf. 29935695

pfs_@If you can read this, please upgrade to a modern browser.traebaade.dk